Երեւանում Մարզահամերգային համալիրում մեկնարկել է «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երկրորդ գլոբալ ֆորումը:
NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ քիչ առաջ ՄՀՀ է ժամանել Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, որը նախասրահում հանդիպել է աշխարհահռչակ դերասան Ջորջ Քլունիին, կարճ զրուցել նրա հետ: Դերասանը ջերմորեն շփվել է լրագրողների եւ ֆորումի հյուրերի հետ, լուսանկարվել բոլոր ցանկացողների հետ եւ ինքնագրեր բաժանել:
Լրագրողներին հարցին ի պատասխան Քլունին ասել է, որ շատ է հավանել հայկական խոհանոցը, տպավորած է Երեւանից, սակայն դեռ չի հասցրել շատ վայրերում լինել:
Նշենք, որ «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» գլոբալ ֆորումը լուսաբանելու համար շուրջ 70-ից ավելի արտասահմանյան լրատվամիջոց է հավատարմագրված:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը նշել է, որ գլոբալ ֆորումը չի կարող անտարբերության մատնել Թուրքիայի կողմից Հայոց ցեղասպանությունը, թեեւ ֆորումը աշխարհի ցեղասպանությունների կանխարգելմանն է ուղղված։

YEREVAN. – The second Global Forum Against the Crime of Genocide kicked off Saturday at Karen Demirchyan Sports and Concert Complex in Yerevan, the capital city of Armenia.
At the lobby, President Serzh Sargsyan met with renowned actor and humanitarian George Clooney, who is visiting Armenia, and they had a brief conversation, the Armenian News-NEWS.am reporter informed from on location.
Clooney warmly interacted with reporters and the forum guests, and took pictures with everyone who wanted and signed autographs.
More than 70 foreign media are accredited to cover the second Global Forum Against the Crime of Genocide.
Presidential Chief of Staff Vigen Sargsyan noted that even though this event is aimed at the prevention of genocides worldwide, it cannot disregard the Armenian Genocide by Turkey.