Վրաստանի բնակիչների ճնշող մեծամասնությունն աջակցում է Վրաստանի անդամակցությանը ՆԱՏՕ-ին`  79 տոկոս, եւ Եվրամիությանը` 85 տոկոս, վկայում են Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) սոցիոլոգիական հարցման արդյունքները:
Երկրի բնակչության 52 տոկոսն արեւմտամետ կողմնորոշումն է ընտրում Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների պահպանման պայմանով: Մոտ մեկ քառորդը` 22 տոկոս, հայտնում է, որ Վրաստանի քաղաքականությունը պիտի բացառապես արեւմտամետ լինի:
Վրաստանի բնակիչների 59 տոկոսը դրական է գնահատում Վրաստանի գործող կառավարության քաղաքականությունը Ռուսաստանի նկատմամբ: Վրաստանի բնակչության մեկ քառորդին դուր չի գալիս վրացական իշխանությունների մոտեցումը ՌԴ-ի նկատմամբ:
Ռուսաստանի հետ ներկայիս հարաբերությունները հաշվի առնելով, Վրաստանի քաղաքացիների մեծ մասը`  53 տոկոս, իրեն անվտանգ է զգում, վտանգ է զգում բնակիչների  42 տոկոսը:
ՌԴ-ի հետ երկխոսության օգտին հանդես է գալիս Վրաստանի բնակիչների  83 տոկոսը: Միաժամանակ հարցվածների 15 տոկոսը հանդես է գալիս Վրաստանի ռուսամետ քաղաքականության օգտին, հայտնում է  «Նովոստի Գրուզիան»:
IRI-ի հետազոտության ընթացքում մարտի 12-ից ապրիլի 2-ը ամբողջ Վրաստանում հարցվել է երկրի  18 տարեկանից մեծ 1500 մշտական բնակիչ: Սխալմունքի հնարավորությունը մոտ 2,5 տոկոս է:

По его словам, Таджикистан практически полностью зависит от России. В первую очередь это относится к потокам финансовых средств, которые трудовые мигранты перечисляют на родину...
Он сообщил, что по заданию разведслужбы Южной Кореи занимался в КНДР сбором информации, в том числе военного характер, передавал сведения о настроениях среди населения, обстановке на продовольственных рынках…
По информации очевидцев, задержание произвели бойцы СОБРа. Среди задержанных — главный редактор газеты «Жас Алаш» Рысбек Сарсенбай, общественные деятели Маржан Аспандиярова, Галым Агелеуов, Амиржан Косанов и другие…
Если говорить с позиции внешнеполитического ведомства, мы, конечно, не можем не испытывать озабоченности по поводу того, что подобного рода действия США осуществляют без согласования с законным правительством Сирийской Арабской Республики…
Обама посетовал на то, что за последние годы в политической жизни США с ее двумя системообразующими партиями «демократы намного больше сдвинулись влево», а «республиканцы сильно ушли вправо»….