Ստամբուլի Շիշլի թաղամասում գիշերը անծանոթ մեքենան նստած ամերիկացի 22-ամյա  ուսանողուհուն տարել են անմարդաբնակ վայր եւ բռնաբարել։
Թուրքական Sabah-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ քաղաքացի, 22-ամյա Լ.Դ.-ն դիմել է ոստիկանություն՝ հայտնելով, որ գիշերը ընկերոջ հետ ակումբից դուրս գալուց հետո «ավտոստոպով» մեքենա է կանգնեցրել, սակայն մեքենայի վարորդն իրեն տարել է անմարդաբնակ տեղ եւ բռնաբարել՝ վերցնելով նաեւ բջջային հեռախոսը։
Ոստիկանությունը ուսումնասիրել է տարածքի տեսախցիկները եւ հայտնաբերել կասկածյալին, ով պնդել է, թե աղջկա ցանկությամբ է հարաբերություն ունեցել, իսկ հեռախոսն էլ՝ աղջիկն է մոռացել իր մեքենայում։

В Турции изнасиловали 22-летнюю американскую студентку. Преступление произошло в квартале Шишли  в Стамбуле. Севшую в незнакомый автомобиль девушку увезли в безлюдное место и изнасиловали.
Как сообщает Sabah, 22-летняя гражданка США обратилась в полицию, заявив, что ночью вышла из клуба с другом. Остановила незнакомую машину, однако водитель отвез в незнакомое место и изнасиловал, отобрав также мобильный телефон.
Полиция изучила записи с камер видеонаблюдения и обнаружила подозреваемого. Мужчина стал утверждать, что все произошло с согласия девушки, а телефон она забыла в машине.