Չի կարելի բացառել Միջերկրական ծովում Egyptair  ավիաընկերության A320 օդանավի անհետացման որեւէ վարկած: Այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսը:
«Տեղեկատվությունն աստիճանաբար է ստացվում, անհապաղ ճգնաժամային կենտրոն է ստեղծվել՝ ուղեւորների ցուցակը ճշտելու համար... Ներկայումս ոչ մի ենթադրություն չի կարելի բացառել»,-ասել է Վալսը RTL ռադիոկայանի եթերում:
Նշենք, որ Փարիզից Կահիրե թռչող EgyptAir ավիաընկերությանը պատկանող A320 օդանավ ռադարներից կորել է այսօր՝ մայիսի 19-ի գիշերը: Օդանավում եղել է 66 մարդ, այն օդ է բարձրացել Շառլ դը Գոլի օդանավակայանից:
«Մայադին» հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով EgyptAir-ում իր աղբյուրները, Twitter-ի իր էջում հայտնել է, որ օդանավն ընկել է Միջերկրական ծովը:

Any hypothesis on the causes of the disappearance of the Egyptian airliner A320 airline over the Mediterranean Sea cannot be excluded, French Prime Minister Manuel Valls said.
The Prime Minister stated on air of RTL radio station that the information comes gradually, the crisis center for establishment of the list of passengers has immediately been developed. No assumptions can be dismissed at the moment, RIA Novosti reported.
The passenger plane of EgyptAir airline heading from Paris to Cairo with the flight MS804 disappeared from radar on Thursday night. There were 66 people on board. The plane took off from Charles de Gaulle Airport.
The plane crashed into the Mediterranean Sea, TV channel Mayadin tweeted quoting sources in Egyptair airline.