Ֆրանսիայի ոստիկանությունը արգելք է դրել աշխատանքային օրենսգրքի բարեփոխումների դեմ բողոքի ակցիաներ կազմակերպելու վրա, հայտնում է Reuters-ը:
Ոստիկանության ներկայացուցիչները հայտնել են, որ նրանց այլ ելք չէր մնում, քան արգելել ցույցերը նման պայմաններում:
Արհմիությունների ներկայացուցիչներն անընդունելի են համարում հանրահավաքների արգելքը եւ հայտարարել են, որ պլանավորում են հավատարիմ մնալ դրանց կազմակերպման իրենց պլաններին:
Նշենք, որ Ֆրանսիայում աշխատանքային օրենսգրքի բարեփոխումների դեմ բողոքի ակցիաներն արդեն տեւական ժամանակ շարունակվում են Փարիզում եւ երկրի մյուս քաղաքներում:

Spokesperson for the police declared that they had no choice but to ban the demonstration in the current conditions.
Representatives of labor unions called unacceptable the ban on the demo and stated that they plan to adhere to the plans for its implementation.
The ongoing reform of the labor authorities of France has already caused a number of clashes in Paris and other French cities. During one of the demonstrations, protesters expressed their dissatisfaction with the events, throwing eggs at the Minister of the Economy.
The French labor union  announced plans to interfere with Euro 2016, in case there is no response from the authorities.