Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին կարգադրություն է ստորագրել  5 պետություններում՝ Հայաստանում, Եգիպտոսում, Շվեդիայում, Ֆինլանդիայում եւ Հնդկաստանում, Վրաստանի դեսպաններ նշանակելու մասին: Այս մասին հայտնում է «Սպուտնիկ Գրուզիա»-ն՝ վկայակոչելով նախագահի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանում Վրաստանի դեսպան է նշանակվել Գեորգի Սագանելիձեն: Նա աշխատանքային կարիերան սկսել է 1988-ին Վրաստանի ԱԳՆ-ում: 2005-2008թթ. եւ 2013-2015թթ. աշխատել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանատանը:
Եգիպտոսում Վրաստանի դեսպան է դարձել Սլովենիայում եւ Սլովակիայում Վրաստանի նախկին դեսպան Ալեքսանդր Նալբանդովը: Շվեդիայում եւ Ֆինլանդիայում Վրաստանի դիվանագիտական ներկայացուցիչ է նշանակվել Ռուսաստանում նախկին դեսպան Մալխազ Կակաբաձեն:
Հնդկաստանում Վրաստանի դիվանագիտական ներկայացուցչությունը կղեկավարի Եգիպտոսում Վրաստանի  նախկին դեսպան Արչիլ Ձուլիաշվիլին:

Президент Грузии Георгий Маргвелашвили издал распоряжение о назначении послов в пяти странах – в Армении, Египте, Швеции, Финляндии и Индии, говорится в сообщении на сайте главы государства, передает, передает «Спутник-Грузия».
Послом Грузии в Армении станет Георгий Саганелидзе. Он начал работу в министерстве иностранных дел Грузии в 1988 году. В 2005-2008 и 2013-2015 годах работал в посольстве Грузии в Армении.
Грузинскую дипмиссию в Египте возглавит экс-посол Грузии в Словении и Словакии Александр Налбандов.
Послом Грузии в Швеции и Финляндии станет экс-посол страны в России Малхаз Какабадзе.
Дипмиссию в Индии возглавит экс-посол в Египте Арчил Дзулиашвили.
Маргвелашвили провел встречу с новыми послами, которые поделились с ним своим видением и планами по укреплению и углублению двухсторонних отношений между странами. Маргвелашвили пожелал послам удачи.