Հունիսի 21-ից 23-ը աշխատանքային այցով Մոսկվայում է եղել ՀՀ պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան պատվիրակությունը, որի կազմում էին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը եւ ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ-Նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պետ Մովսես Հակոբյանը:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հունիսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը ռազմատեխնիկական փոխգործակցության երկկողմ բանակցություններ է վարել Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության, Ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության եւ «Ռոսօբորոնէքսպորտ» ձեռնարկության ղեկավարության հետ: Բանակցությունների արդյունքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ:
Աշխատանքային այցի շրջանակներում «Բիզոն» ցուցահանդեսային ընկերությունների միավորում» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Մարիչեւի հետ կայացած հանդիպման արդյունքում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը եւ ԵրՄՄԳՀԻ ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արսեն Թառոյանը պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել Հայաստանի Հանրապետությունում «Արմհայտեք-2016» սպառազինության եւ պաշտպանական տեխնոլոգիաների անդրանիկ միջազգային ցուցահանդեսը կազմակերպելու եւ ընթացիկ տարվա հոկտեմբերի 13-ից 15-ը անցկացնելու վերաբերյալ: Միջազգային ցուցահանդեսի կազմակերպումն ընդգրկվել է հոկտեմբերին Հայաստանում կայանալիք ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի գագաթաժողովի անցկացման միջոցառումների պլանում:

Делегация Министерства обороны Армении 21-23 июня совершила рабочий визит в Москву. В составе делегации первый заместитель министра обороны Давид Тоноян и заместитель министра, начальник департамента материально-технического обеспечения Мовсес Акопян.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе ведомства, 22 июня состоялись переговоры о военно-техническом сотрудничестве с Минобороны РФ, Федеральной службой военно-технического сотрудничества и руководством компании  «Рособоронэкспорт». В ходе переговоров достигнут ряд договоренностей.
В ходе визита с генеральным директором ЗАО «Объединение выставочных компаний «Бизон» Сергеем Маричевым достигнута договоренность о проведении 13-15 октября в Армении первой международной выставки вооружения и оборонных технологий «Армхайтек – 2016».
Проведение выставки включено в план мероприятий СКБ ОДКБ в Ереване.
Пашинян: Приглашение на инаугурацию от президента Турции получал, а от президента России – нет
Очевидно, что мы обсуждаем очень важные вопросы…
Пашинян: Российские телеканалы не будут транслироваться в случае игнорирования требований Армении
«Мы просим об уважительном отношении к Армении и ее интересам»…
Премьер-министр Армении: Не думаю, что должен каждый год участвовать в мероприятии 9 Мая в Москве
«Я де-юре должен быть там, и это – часть моей работы»…
Пашинян анонсировал встречу с Путиным
Мы никогда не считали, что эти вопросы поднимаются ради того…
«Армения»: Премьер-министру не позволили отправиться на инаугурацию президента России или он не захотел
Ему не позволили это сделать извне и изнутри…
Спикер парламента Армении о заявлениях по политике России: Что сказал, правильно сказал и готов повторить