ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ բրիտանացիները վերադարձրել են երկրի նկատմամբ վերահսկողությունը՝ կողմ քվեարկելով ԵՄ կազմից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն, հայտնում է Reuters–ը։
Այս պահին Թրամփը Շոտլանդիայում մասնակցում է գոլֆ–ակումբի բացմանը։
Նախքան հանրաքվեն միլիարդատերը հայտարարել էր, որ կողմ է ԵՄ կազմից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին կայացած հանրաքվեի արդյունքում ԵՄ–ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու կողմնակիցները հաղթահարել են 16.7 մլն ձայնի շեմը:
Մեծ Բրիտանիայի դուրս կգա Եվրամիությունից՝ այդ միությունում 43 տարվա անդամակցությունից հետո: Բրիտանացիների 51.9 տոկոսը կողմ է քվեարկել ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն, իսկ դեմ՝ 48.1 տոկոսը: Հյուսիսային Իռլանդիայի եւ Շոտլանդիայի քաղաքացիները կողմ են արտահայտվել ԵՄ կազմում մնալուն։

The US presidential candidate from the Republicans Donald Trump announced that the British regained control over their country by voting in favor of the British withdrawal from the EU, reports Reuters .
Today Trump has attended the opening ceremony of a golf club in Scotland. Before the referendum launched, the billionaire had announced that he supported the British withdrawal from the EU. As reported earlier, today the supporters of the British exit have overcome the threshold of 16.7 million votes in the referendum.
The Great Britain will exit the EU, after having been a member of the EU for 43 years. 51.9 percent of the British voted in favor of staying outside the EU , whereas 48.1 per cent for staying inside. The citizens of Northern Ireland and the Scottish voted for staying in the EU.