Մեծ Բրիտանիայի Լեյբորիստական կուսակցությունից խորհրդարանի պատգամավոր Փեթ Գլասսը չի մասնակցել Brexit-ի հարցով հանրաքվեին՝ իր կյանքի դեմ սպառնալիքների պատճառով: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ վկայակոչելով BBC-ն:
Գլասսը ԵՄ-ին անդամակցությունը պահպանելու կողմնակից էր: Պատգամավորի խոսքով, ոստիկանությունն իրեն խորհուրդ է տվել «խուսափել հրապարակային վայրերից»: Սակայն հստակ հրահանգ չի եղել այն մասին, որ հարկավոր է քվեարկության չգնալ: Ներկայում իրավապահները հետաքննում են գործի շրջանակում ստացած տվյալները:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 23-ին Մեծ Բրիտանիայում Եվրամիության անդամակցության շուրջ հանրաքվե անցկացվեց: Պաշտոնական արդյունքների համաձայն, ԵՄ կազմից դուրս գալու օգտին քվեարկել է հանրաքվեին մասնակցած քաղաքացիների 51.9%-ը:

Член парламента от Лейбористской партии Великобритании Пэт Гласс воздержалась от голосования на референдуме по Brexit в связи с поступающими угрозами ее жизни.
Депутат Гласс была сторонницей сохранения членства страны в составе блока. По словам женщины, полиция рекомендовала ей «избегать публичных мест». Однако конкретные инструкции о том, чтобы воздержаться от голосования на референдуме, не обсуждались. Сейчас правоохранители исследуют поступившие к ним данные по делу.
Как сообщает РИА Новости со ссылкой телерадиокорпорацию BBC, депутат также приняла решение отказаться от переизбрания.
В Великобритании 23 июня прошел референдум по членству страны в ЕС. Согласно официальным данным, за выход страны из Евросоюза, так называемый Brexit, проголосовали 51,9% британцев.
Незадолго до проведения референдума увеличилось число противников Brexit, это произошло после убийства депутата палаты общин от Лейбористской партии Джо Кокс, выступавшей за сохранение Великобритании в ЕС.