Լաս Վեգասի մատուռներից մեկում արտասովոր պսակադրություն է տեղի ունեցել. ամերիկացին ամուսնացել է սմարթֆոնի հետ: Այս մասին գրում է Gazeta-ն՝ վկայակոչելով KTNV-ն:
Արարողության կազմակերպչի խոսքով, նման դեպքերը հազվադեպ են, մարդիկ սովորաբար չեն ամուսնանում անշունչ առարկաների հետ:
Իսկ ամուսնացող տղամարդը խոստովանել է, որ սմարթֆոնն իր կյանքի սերն է, նա iPhone-ի հետ է անցկացնում ամբողջ ազատ ժամանակը, քնում եւ արթնանում է նրա հետ:
Իրավաբանորեն այս ամուսնությունը ոչ մի ուժ չունի, բայց Լաս Վեգասում ոչ ոք չի կարող տղամարդուն արգելել նման արարողություն անցկացնել:

В одной из часовен Лас-Вегаса прошла свадьба американца со своим смартфоном, сообщает Gazeta со ссылкой на  KTNV.
Мужчина использовал кольцо, которое было прикреплено к чехлу iPhone и в ходе церемонии торжественно надел его. По словам владельца часовни, такие случаи крайне редки и обычно люди не устраивают свадьбы на неодушевленных предметах.
Сам мужчина признается, что смартфон — любовь всей его жизни, он проводит с ним все свое свободное время, засыпает с ним и после пробуждения первым делом проверяет iPhone.
Юридически брак не имеет никакой силы, но и запретить мужчине провести церемонию в Лас-Вегасе никто не может.