ԱՄՆ կառավարության Օտարերկրյա մասնավոր ներդրումներ կորպորացիայի (OPIC - The Overseas Private Investment Corporation) երաշխավորությամբ Արդշինբանկը ամերիկյան World Business Capital» (WBC) ընկերության հետ 2016թ. Հունիսի 30-ին ստորագրել է 10.0 միլիոն ԱՄՆ դոլարի վարկային պայմանագիր:
Արդշինբանկից NEWS.am-ին հայտնում են, որ պայմանագրի շրջանակներում ստացված գումարները կուղղվեն Բանկի հաճախորդ փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների (ՓՄՁ) վարկավորմանը:
Ծրագրի շրջանակներում Արդշինբանկը տրամադրելու է վարկեր իր հաճախորդներին սկսած տարեկան 11% տոկոսադրույքից մինչեւ 10 տարի մարման ժամկետով:
Ամերիկյան World Business Capital» (WBC) ընկերությունը մասնավոր ֆինանսավորող կառույց է, որը տրամադրում է վարկեր ՓՄՁ ոլորտի աջակցության նպատակով:
Օտարերկրյա մասնավոր ներդրումներ կորպորացիան (OPIC - The Overseas Private Investment Corporation) ԱՄՆ կառավարության զարգացման ֆինանսական կառույցն է, որը կոչված է խթանելու ԱՄՆ մասնավոր ներդրումները աշխարհի 160 երկրներում:
Արդշինբանկը ակտիվներով Հայաստանի երկրորդ բանկն է եւ ունի վաճառքի լայն ցանց կազմված 55 մասնաճյուղից:
Բանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որը միջազգային ֆինանսական շուկաներում թողարկել է եվրոպարտատոմսեր ու ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s եւ Fitch) ստացված վարկանիշ՝ հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:

YEREVAN. – Ardshinbank signed a US $10 million loan agreement with the World Business Capital (WBC) on June 30, 2016, under the guarantee of the U.S. Overseas Private Investment Corporation - OPIC. T
he funding will be channeled to finance Ardshinbank’s small and medium-sized enterprise (SME) clients.
Under the project, Ardshinbank will extend loans to its SME customers with rates starting from 11% and a tenor of up to 10 years.
World Business Capital is a commercial finance company, which provides loans to support SMEs globally.
The Overseas Private Investment Corporation (OPIC) is the U.S. Government's development finance institution, which supports US private investments in more than 160 countries in the world.
Ardshinbank is among the leaders of the banking system of Armenia and has one of the broad sales network comprising of 55 branches. Ardshinbank is the only private entity in Armenia that issued Eurobonds in the international financial markets and has ratings from two international major rating agencies (Moody’s and Fitch) equal to the rating of Sovereign.