Երեւանի Խորենացի փողոցում հուլիսի 20-ին ոստիկանների եւ ցուցարարների միջեւ տեղի ունեցած բախումից հետո «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն է դիմել 11 ոստիկան եւ 2 ցուցարար: Այս մասին քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքի վարիչ Սամվել Կարապետյանը:
Հիվանդանոց տեղափոխված տուժածները ստացել են քերծվածքներ, սալջարդներ: Կան նաեւ գազից թունավորվածներ: Նրանցից երկուսը, ըստ բաժնի վարիչի, համեմատաբար լուրջ վնասվածքներ են ստացել:
Ցուցարարներից Սվետա Սրապյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ ոտքի վնասվածք է ստացել:
«Լուսավորություն զգացի ու ոտքերիս տակ պայթյուն, արագ վազեցի, իմ հետեւից էլի պայթեց, բոլորը վազում էին»,- պատմեց Սվետա Սրապյանը:
Մարմնական վնասվածքներ է ստացել նաեւ Հայաստանի աշխատավորական սոցիալիստական կուսակցության նախագահ Մովսես Շահվերդյանը ։
«Էրեբունի» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 18 տուժած, որոնցից 15-ը ոստիկաններ են: Տուժածներից 2-ը գտնվում են Վերակենդանացման բաժանմունքում: Նրանցից մեկը համեմատաբար լուրջ վնասվածքներ է ստացել գլխի շրջանում:
Նշենք, որ ըստ առողջապահության նախարարության` միջադեպից հետո մայրաքաղաքի հիվանդանոցներ են տեղափոխվել 45 տուժած, որից 25-ը` ոստիկաններ են:

В результате стычки между участниками акции протеста и силами полиции на улице Хоренаци в Ереване,  в медцентр «Сурб Григор Лусаворич» обратились 11 полицейских и 2 демонстранта. Об этом журналистам сообщил заведующий реанимационным отделением Самвел Карапетян. По его словам, в основном они получили ссадины и синяки, некоторые пострадали также от слезоточивого газа.
В медцентр «Эребуни» доставлены 18 пострадавших. Из коих 15 полицейские, 2 человека в реанимационном отделении. Ранение получил председатель Социалистической партии Армении Мовсес Шавердян. Его с окровавленной головой увезли в больницу.
По данным Министерства здравоохранения, в больницы Еревана доставлены 45 человек, из коих 25 полицейские.
Напомним, что ранее между участниками акции и силами полиции на улице Хоренаци, где уже 4-ые сутки вооруженная группа удерживает полк ППС, произошло столкновение. Полициия применила спецсредства, в том числе слезоточивый газ.