Չինաստանում ջրհեղեղները ավելի քան 30 մարդու կյանք են խլել: Հուլիսի 22-ի դրությամբ հյուսիսկորեական Խեբեյ նահանգում հորդառատ անձրեւների հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել է 35-ի, եւս 77-ը անհետ կորած են համարվում: Տարերքին տուժել է մոտ 6.69 մլն մարդ, հայտնում է «Սինհուա» գործակալությունը՝ վկայակոչելով քաղաքացիական աշխատակազմի նահանգային վարչությունը:
Ջրհեղեղները, որոնք սկսվել են նահանգում հուլիսի 18-ին 27.89 հազար կառույց են փլել ու վնասել եւս 83.11 հազարը: Ջրի տակ է մնացել 536 հազար հեկտար գյուղատնտեսական հողատարածք, 17 հազար հեկտարի բերքն ամբողջովին ոչնչացվել է:
Գերատեսչության ներկայացուցչի խոսքով, այս պահին ավելի քան 211 հազար տեղացիներ տարհանվել են: Հուլիսի 21-ին նահանգի բյուջեից տուժածներին որպես օգնություն հատկացվել է մոտ 3 մլն դոլար:

Наводнения в Китая унесли жизни более 30 человек.  По состоянию на 22 июля число погибших в результате проливных дождей в северокитайской провинции Хэбэй достигло 35 человек, еще 77 числятся пропавшими без вести. От стихии пострадало около 6,69 млн человек, сообщает Синьхуа со ссылкой на провинциальное управление гражданской администрации.
Водная стихия, свирепствующая с 18 июля, разрушила в провинции 27,89 тыс построек и повредила еще 83,11 тыс. Были затоплены 536 тыс га сельскохозяйственных земель, на 17 тыс га урожай был полностью уничтожен.
По словам представителя ведомства, к данному моменту более 211 тыс местных жителей  в экстренном порядке эвакуированы. 21 июля из провинциального бюджета на помощь пострадавшим были выделены около 3 млн долл США.