Բանտում գտնվող, «Հիմնադիր խորհրդարանի» առաջնորդ Ժիրայր Սեֆիլյանը հայտարարել է, որ «Սասնա ծռեր» զինված խմբի կողմից ՊՊԾ գնդի տարածքի գրավման առաջին իսկ օրվանից պատրաստակամություն է հայտնել «բոլոր հնարավորությունները ներդնել հարցի հանգուցալուծումը անարյուն գտնելու համար»:
Բանտում գտնվող «Հիմնադիր խորհրդարանի» առաջնորդ Ժիրայր Սեֆիլյանը իր պաշտպան Արա Զաքարյանի միջոցով «Ազատություն» ռադիոկայանին հայտարարություն է փոխանցել, որում ասվում է. «Հույս ունենալով, որ իշխանությունները օր առաջ կսթափվեն եւ կնստեն բանակցությունների, ներկայումս չեմ ցանկանում բանակցությունների մանրամասներին այժմ անդրադառնալ՝ այդ պրոցեսը որեւէ կերպ չվտանգելու համար։
Մենք ունենք հստակ քաղաքական ծրագիր խնդիրը խաղաղ ճանապարհով լուծելու համար։ Ակնհայտ է, որ բանակցային պրոցեսի ուշացումը տանում է դեպի իրավիճակի լարման, որի պայմաններում կարող են նոր բախումներ, վիրավորներ եւ մարդկային կորուստներ լինել, ինչը անշուշտ, իշխանությունների մեղքն է լինելու»։

YEREVAN. - Leader of “Founding Parliament” radical opposition group Jirair Sefilian has announced that since the very first day of the Erebuni police station seizure by the Sasna Tsrer armed group he has expressed readiness “to use all the possibilities to find a bloodless solution to the matter.”
Sefilian, who is currently in prison, has sent a message to Radio Liberty via his attorney Ara Zakaryan. The message reads: “Hoping that the authorities will sober up and sit down at a negotiation table, now I don’t wish to refer to the details of the negotiations in order not to jeopardize the process in any way.
We have a precise political plan to solve the matter by peaceful means. Apparently, the delay in the negotiation process leads to the tension of the situation, which might result in new clashes, wounding and claimng human lives, which will certainly be the authorities’ guilt.”