Ազատություն հրապարակում հավաքված բազմությունը ցանկանում է երթ անել դեպի Բաղրամյան պողոտա, իսկ ոստիկանությունը հայտարարել է, թե արգելելու է։
NEWS.am-ի թղթակիցը հայտնում է, թե հրապարակում հավաքված բազմությունը վանկարկում է «Բաղրամյան» եւ ցանկանումէ  հորդառատ անձրեւի տակ գնալ դեպի նախագահական։
«Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչ Արմեն Մարտիրոսյանը հայտնեց, որ արդեն նոր փուլ են սկսում։ «Նախորդ փուլը «Սասնա ծռերի» պահանջների լեգիտիմացումն էր, եւ ժողովրդի շնորհիվ այդ փուլը անցանք։ Ակնհայտ է, որ մտել ենք քաղաքական փուլ։ Պահանջները հստակ ձեւակերպված են։ Երկրորդ փուլի համր ակտիվությունն ավելի մեծ պիտի լինի։ Երկրորդ փուլում պիտի անցնենք կոնկրետ գործողությունների»,- ասաց Մարտիրոսյանը՝ կոչ անելով Հայաստանի եւ սփյուռքի բոլոր անկյուններում ինքնակազմակերպվել, սկսել քաղաքացիական անհնազանդության քայլեր։
«Արձագանք» ստուդիայի հիմնադիր Եղիշե Պետրոսյանը հայտարարեց, որ պիտի երթ անեն դեպի Բաղրամյան փողոց։
Վալերի Օսիպյանը հանրահավաքի կազմակերպիչների հետ զրույցում հայտնեց, որ երթն անօրինական է եւ իրենք արգելելու են, սակայն Մարտիրոսյանն ասաց, որ երթը խաղաղ է լինելու։ Այժմ երթը շարժվումէ  դեպի Բաղրամյան պողոտա։

YEREVAN. - Those gathered in Yerevan’s Liberty Square in support of the armed group seizing Erebuni police station wish to march to the city’s central Baghramyan Avenue, but the police announced they will ban the route.
The protestors are scanning “Baghramyan”and wish to head for the Presidential Palace in heavy rain, Armenian News - NEWS.am correspondent reports.
Heritage Party representative Armen Martirosyan stated that they have already entered a new stage. “The previous stage was legitimizing the demands of Sansa Tsrer [armed group], and we have passed this stage thanks to the people. [Now] We have apparently entered a political stage. The demands have been clearly formulated. The numb activeness should be greater in the second stage. We must move to precise actions in this stage,” Martirosyan said, urging to self-organize and start taking civil disobedience steps in all the corners of Armenia and the Diaspora.
Founder of Ardzagank Studio (Echo International) Yeghishe Petrosyan announced that they must march to Baghramyan street.
Talking to the rally organizers, deputy chief of Yerevan policy Valery Osipyan said the march is unlawful and they are banning it, but Martirosyan noted that the march will be peaceful. The protestors are now moving to Baghramyan Avenue.