Թբիլիսիում՝ «Միասնական ազգային շարժում» նախկին իշխող կուսակցության գրասենյակի առջեւ, այրել են նախկին նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլիի խրտվիլակը։ Այս մասին հայտնում է «Սպուտնիկ Գրուզիա»–ն՝ վկայակոչելով «Ռուսթավի 2» հեռուստաալիքը։
Ակցիայի մասնակիցները «Վրացական երազանք. Դեմոկրատական Վրաստան» կուսակցությանը կոչ են արել վերականգնել արդարությունը։ Նրանք «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցության առաջ «Մարդասպանը քաղաքականության մեջ տեղ չունի» գրությամբ պաստառներ եւ ավելներ են բերել՝ ի նշան «բանտային սկանդալի», որը Վրաստանում ծագել էր 2012–ին բանտերում խոշտանգումների եւ սեռական ոտնձգությունների բացահայտումից հետո։

В Тбилиси перед зданием офиса бывшей правящей партии «Единое национальное движение» сожгли чучело экс-президента Грузии Михаила Саакашвили, сообщает Sputnik-Грузия со ссылкой на телеканал  «Рустави 2».
Участники акции призвали правящую партию «Грузинская мечта – Демократическая Грузия» восстановить справедливость. Они принесли к офису ЕНД плакаты с надписями —  «В политике нет места убийце», «Долой "Национальное движение"», а также веники как символ «тюремного скандала», который разразился в Грузии в 2012 году после распространения видеозаписей пыток и сексуального насилия над заключенными с применение веников.