Սան Պաուլու քաղաքում զինված հանցագործը, որը պատանդ էր վերցրել սրճարանի այցելուներին, հանձնվել է Բրազիլիայի իշխանություններին: Այս մասին իր կայքում հայտնել է Estado de San Paulo թերթը:
Թերթի տվյալներով ոչ ոք չի տուժել, սակայն պատանդները ուժեղ սթրես են ապրել, նրանց հետ հոգեբաններ են աշխատելու: Հանցագործը 29-ամյա Տիագու Ռոբերտ Գեդես դի Օլիվեյրան է, որը ավելի վաղ բազմիցս դատապարտված է եղել, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Հիշեցնենք, որ միջադեպը Սան Պաուլուի արեւմտյան թաղամասում կատարվել էր այն բանից հետո, երբ մի քանի գողեր հարձակվել էին հարեւանությամբ գտնվող խանութի վրա: Ոստիկանությունը օպերատիվ արձագանքել էր կատարվածին, փոխհրաձգություն էր սկսվել: Հինգ ավազակներին հաջողվել է փախուստի դիմել, իսկ նրանցից մեկը, որը մեկուսացվել էր հանցակիցներից, ներխուժել էր սրճարան ու պատանդ վերցրել սրճարանի աշխատողներին ու այցելուներին, ընդհանուր առմամբ հինգ մարդու:

В Сан-Паулу вооруженный преступник, захвативший заложников в кафе, сдался властям Бразилии. Об этом сообщила на своем сайте газета Estado de San Paulo.
По ее данным, никто не пострадал, однако заложники перенесли сильным стресс, с ними будут работать психологи. Преступником оказался 29-летний Тиагу Роберту Гедес ди Оливейра, который ранее уже был неоднократно судим, передает ТАСС.
Напомним, инцидент произошел в западном районе Сан-Паулу после того, как несколько грабителей напали на магазин, расположенный по соседству. Полиция застала их на месте преступления, началась перестрелка. Пятерым бандитам удалось скрыться, но один из них оказался отрезан от сообщников. Он ворвался в кафе и взял в заложники его сотрудников и посетителей, в общей сложности в плену оказались пять человек.