2016թ. օգոստոսի 15-ին` ժամը 10:00-ի սահմաններում, ՊՆ N զորամասի «ԳԱԶ 33081» մակնիշի ավտոմեքենան Սեւան-Երեւան ավտոճանապարհին կողաշրջվել է:
Ավտոմեքենայում գտնվող 17 զինծառայողներ մարմնական վնասվածքներով  տեղափոխվել են բժշկական կենտրոններ:
Զինծառայողների զգալի մասի մոտ հայտնաբերվել են միայն թեթեւ մարմնական վնասվածքներ: Կոտրվածքներ են ստացել միայն 4 զինծառայող, որոնց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Կատարվել են դեպքի վայրի եւ տրանսպորտային միջոցի զննություններ, ստացվել են նմուշներ, նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու վթարի պատճառները։

По факту ДТП с участием армейского грузовика в пригороде Еревана назначена судебно-медицинская экспертиза.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, пострадавшие в ДТП 17 военнослужащих госпитализированы. У большей части легкие телесные повреждения. У 4 военнослужащих переломы. Проведен осмотр места происшествия, а также транспортных средств.
Напомним, что утром 15 августа в пригороде Еревана перевернулся армейский грузовик. Пострадали 17 военнослужащих. По некоторым данным, причиной ДТП стало то, что грузовик «подрезала» «Нива».