Եթե փողոցային պայքարում հաջողություններ չարձանագրվեն, ապա ընտրությունները կշարունակեն կեղծվել, ինչպես կեղծվել են վերջին 20 տարվա ընթացքում։ Այս մասին NEWS.am–ի հետ զրույցում հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ, ավագանու «Բարեւ Երեւան» խմբակցության անդամ Դավիթ Սանասարյանը։
Նշենք, որ «Ժառեանգություն» կուսակցությունը իր անդամներին կալանավորվելուց հետո հայտարարեց, որ հրաժարվում է մասնակցել ՏԻՄ ընտրություններին։ Նրանք այժմ ազատության մեջ են, սակայն կուսակցությունը դեռ չի վերանայել հայտարարությունը։
Հարցին, թե հնարավո՞ր է վերանայեն հայտարարությունն ու մասնակցեն ՏԻՄ ընտրություններին՝ հաշվի առնելով, որ վերջին ընտրությունների ժամանակ մեծ ընտրազանգված ունեին եւ բացի դա պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանը դեռեւս հունիսին պնդում էր, որ իշխանությունը վերցնելու են ՏԻՄ ընտրություններին ակտիվորեն մասնակցելով, Սանասարյանը պատասխանեց.
«Այդ հայտարարությունը քաղաքական գնահատական էր ստեղծված իրավիճակում, երբ ազտազրկել էին կուսակցության առաջնորդներին, բայց թե առաջիկայում կփոխվի, թե ոչ, չգիտեմ։ Այնուամենայնիվ, այս պահի դրությամբ ողջունելի դիրքորոշում է։ «Ժառանգությունը» կողմ է եղել ՏԻՄ ընտրություններին, բայց այս պահի դրությամբ փողոցում պայքարը տանելը կարեւոր է, մենք պետք է կարողանանք փողոցում հաջողություն ունենալ, որից հետո ընտրական տեղամասումերում հաջողություններ կարողանանք ունենալ։ Եթե փողոցում հաջողություն չունենանք, ընտրություները ինչպես որ կեղծվել են 20 տարի շարունակ, այդպես էլ շարունակվելու են կեղծվել»։
Ամեն դեպքում, Դավիթ Սանասարյանը նշեց, որ լինելով Երեւանի ավագանու կազմում, կարողացել են շատ հարցեր բարձրաձայնել ու որոշիչ նշանակություն ունենալ, չնայած որ որոշում կայացնողը իրենք չեն, այլ ՀՀԿ–ական քաղաքապետը։

If we do not succeed in the street fight, the elections will be forged, as they have been forged over the last 20 years, said the member of the Heritage party David Sanasaryan during his interview with the NEWS.am
As reported earlier, after the members of the Heritage party had been arrested, the party announced that it will not take part in the local elections. The members are now released, but the party has not reviewed its statement.
To the question if the Heritage will review the statement and will participate in the local elections, provided that they had a large constituency during the last elections , Sanasaryan said:
"That statement is a political assessment of the situation - the leaders of our party were arrested. I do not know, if it  will soon change or not. However, it’s a desirable position at the moment. The Heritage wants to take part in the local elections. However, now it is more important to continue the street fight. We should be able to succeed in the street fight, as it will mean that we will be able to succeed in the local elections as well. Otherwise, the elections will be forged, as they have been forged over the last 20 years.”