Պրեսնենսկյան դատարանը, բավարարելով քննչական մարմնի միջնորդությունը, մինչեւ հոկտեմերի 24 կալանքի տակ պահելու որոշում է կայացրել ձեռնարկատեր Արամ Պետրոսյանի նկատմամբ, ում մեղադրում են Մոսկվայի կենտրոնում «Սիթիբանկ»-ի բաժանմունքը գրավման մեջ:
Պետրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՌԴ քրեական օրենսգրքի 206-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (զենքի կիրառմամբ երկու եւ ավելի մարդկանց պատանդ վերցնելը), որը նախատեսում է 6-15 տարվա ազատազրկում:
ՏԱՍՍ գործակալության փոխանցմամբ՝ քննչական մարմինը կալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու միջնորդությունը  պատճառաբանել է այն հանգամանքով, որ նա կարող է խոչընդոտել քննության ընթացքին:

Пресненский районный суд арестовал до 24 октября предпринимателя Арама Петросяна, обвиняемого в захвате отделения Ситибанка в центре Москвы. Таким образом, было удовлетворено ходатайство следствия.
Петросян обвиняется по ч. 2 ст. 206 УК РФ (захват заложников в отношении двух и более лиц с использованием предмета в качестве оружия), предусматривающей лишение свободы на срок от 6 до 15 лет.
Следствие просило избрать в отношении обвиняемого меру пресечения в виде заключения под стражу, мотивируя это тем, что он может воспрепятствовать расследованию дела, сообщает агентство ТАСС