Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հարգելի՛ Սերժ Ազատի,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ձեր երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ հարաբերություններն, որը խորը պատմական արմատներ ունի, այսօր զարգանում են ռազմավարական գործընկերության ոգով, հարստանում են ամենատարբեր ոլորտներում հեռանկարային նախագծերով: Դրան մեծապես նպաստում է մեր պետությունների սերտ ինտեգրացիոն փոխգործակցությունը Եվրասիական տնտեսական միության, ՀԱՊԿ-ի եւ ԱՊՀ-ի շրջանակներում:
Համոզված եմ, որ տարածաշրջանային եւ միջազգային օրակարգի արդիական հարցերի լուծման գործում համատեղ ջանքերով մենք կապահովենք ռազմավարական կապերի եւ կառուցողական փոխգործակցության ամբողջ համալիրի հետագա զարգացումը: Դա, անկասկած, բխում է երկու երկրների եղբայրական ժողովուրդների շահերից:
Հարգելի Սերժ Ազատի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն եւ նորանոր հաջողություններ, իսկ Ձեր բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն, բարօրություն եւ բարգավաճում»:

Russian President Vladimir Putin congratulated President Serzh Sargsyan on Armenia’s National Day, the 25th anniversary of independence.
“Dear Serzh Azatovich,
“I cordially congratulate you on your National Holiday - Independence Day.
“Deeply rooted in history, relations between Armenia and Russia are developing in the spirit of strategic partnership, enriched with promising projects in different sectors. It is largely facilitated by our States’ integration-driven close cooperation in the Eurasian Economic Union, CSTO and CIS.
“I am convinced that aimed at addressing urgent issues of regional and international relevance, through joint efforts we will provide for the development of the whole complex of strategic relations and constructive cooperation. This undoubtedly is in the best interest of the fraternal peoples of our two countries.
“I wish you good health, happiness and every success. Also, I wish peace, prosperity and progress to all your citizens,” Putin’s message reads in part.