Միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփի մերկ արձանը` ամբողջ հասակով, որը ցուցադրվում էր Մայամիի (Ֆլորիդայի նահանգ)  Ուինվուդ արթ-շրջանում, անհայտ անձանց կողմից գողացվել է անցած գիշեր, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Մայամիում  WSVN  հեռուստաալիքը, վկայակոչելով պատկերասրահի պահակներին, հայտնում է, որ տղամարդկանց մի խումբ արձանը բարձրացրել է բեռնատար:  Ականատեսներից մեկին հաջողվել է լուսանկարել առեւանգիչների մեքենան, եւ այժմ ոստիկանությունը փնտրում է դրա տիրոջը` Պեդրո Ալեխանդրո Ռոդրիգեսին, որպես  «մարդու, որը քննության համար հետաքրքրություն է ներկայացնում»: «Ինչ-որ մեկը որոշել է քաղաքական ժեստ անել` այդ արձանը ստեղծելով, իսկ ուրիշ մեկն էլ` քաղաքական ժեստ` հեռացնելով այն», - արթ-շրջանի այցելուներից մեկի խոսքերն է մեջբերել հեռուստաալիքը:
Ավելի վաղ այդ արձանը կանգնած էր թիվ   95 խճուղու հրապարակում, սակայն ոստիկանության պահանջով այն տեղափոխել են, որովհետեւ   «շեղում էր վարորդներին»:
Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածուին պատկերող քանդակը նրան բոլորովին դրական լույսի տակ չէր ներկայացնում, դա մեկն էր ամերիկյան  Indecline  հասարակական կազմակերպության ստեղծած արձաններից, որը միավորում է ստեղծագործ աշխատողների:  Այն սեպտեմբերի սկզբին տեղադրել էին Նյու Յորքի (Նյու Յորքի նահանգ), Սան Ֆրանցիսկոյի (Կալիֆորնիայի նահանգ), Քլիվլենդի (Օհայոյի նահանգ) եւ Սիեթլի (Վաշինգտոնի նահանգ) մարդաշատ վայրերում` ի նշան բողոքի ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրապայքարում Թրամփի մասնակցությանը:
WSVN հեռուստաալիքի տվյալներով, ավելի վաղ Նյոu Ջերսիում Թրամփի արձանի առեւանգման փորձ էր արձանագրվել: «Այն ողջունում էր Նյու Յորքի ուղղությամբ խճուղով առաջացող վարորդներին», - նշվում էր ռեպորտաժում:

Full-length statue of the naked billionaire Donald Trump, which was displayed in Miami at Winwood Art district, was stolen last night, reports the TASS.
The WSVN channel, referring to the gallery guards, reports that a group of men loaded the statue into a truck. One of the witnesses managed to take a picture of the thefts’ car. Currently, the police are looking for the owner of the cat - Pedro Alejandro Rodriguez.
One of the visitors of Winwood Art district thinks someone decided to make a political gesture, creating the statue, and the other - a political gesture of removing it. Previously, the statue stood on # 95 Highway Square, but it was moved by the police request, since it deviated the attention of the drivers.
The sculpture does not present the Republican candidate in a positive light.  It was one of the statues, created by American Indecline organization. It was placed  in early September in crowded places of New York, San Francisco, Cleveland,  and Seattle, as a sign of protest against his participation in the electoral campaign. According to the WSVN , earlier an attempt of stealing Trump’s statue Trump was registered in New Jersey. The statue there  was welcoming drivers heading to New York, reads the report.