Իլինոյսի ոստիկանությունը հայտնել է, որ չեղարկում է համալսարանական կամպուսից ոչ հեռու հրաձգությունից հետո հայտարարված տագնապը:
Ավելի վաղ հայտնել էին, որ Իլինոյսի Ուրբան Շամպեյն համալսարանի ուսանողական քաղաքի տարածքում հրաձգություն է եղել: Ոստիկանությունը փակել էր փողոցների մի մասը ու բնակիչներին խորհուրդ տվել հեռու մնալ դեպքի վայրից:
Սեպտեմբերի 25-ի առավոտյան Ուրբան քաղաքի ոստիկանությունը իր Twitter–ում տեղեկացրել է բնակիչներին տագնապը չեղարկելու մասին: Տեղի ունեցածի մասին տեղեկություններ ունեցող բնակիչներին խնդրում են կապվել ոստիկանության հետ ուղղակի կամ էլ Crime Stoppers անանուն հեռախոսագծով:
Իրինոյսի համալսարանի աշխատակազմը իր կայքում ուսանողներին ու աշխատակիցներին նախազգուշացրել է վտանգի մասին՝ խորհուրդ տալով զգուշություն պահպանել: Ոստիկանությունից նշել են որ չարագործը ուսանողական քաղաքի տարածքում չէ:
Ականատեսների խոսքով Գրին սթրիթ փողոցում առնվազն հինգ կրակոց է լսվել: Սոցցանցերում հայտնում են ինը տուժածների մասին, սակայն ոստիկանությունը այդ տեղեկությունը չի հաստատել:

Полиция Иллинойса объявила о снятии тревоги после стрельбы неподалеку от университетского кампуса.
Ранее сообщалось, что в районе студенческого городка Иллинойского университета Урбан-Шампейн произошла стрельба. Полиция в ночь на воскресенье перекрыла часть улиц и призвала жителей держаться подальше от места происшествия.
В воскресенье утром отдел полиции города Урбан в своем Twitter оповестил жителей о снятии тревоги. Жителей города, имеющих информацию о случившемся, просят напрямую связаться с полицией или по анонимной линии Crime Stoppers (служба предотвращения преступлений), передает РИА Новости.
Полиция продолжает обследовать местность в районе Грин-стрит, где была слышна стрельба, просматривать записи с камер наблюдения и опрашивать очевидцев.
Администрация Иллинойского университета на своем сайте предупредила студентов и сотрудников об опасности, рекомендовав избегать пребывания в этом районе. В полиции отметили, что предполагаемый стрелок не находится на территории студенческого городка.
По данным очевидцев, в на улице Грин-стрит прогремели по меньшей мере пять выстрелов. В социальных сетях сообщалось о девяти пострадавших, однако полиция эту информацию не подтверждала.