ՌԴ կառավարությունը հաստատել է Կովկասյան տարածաշրջանում ՀՕՊ տարածաշրջանային միավորված համակարգ ստեղծելու մասին Հայաստանի հետ համաձայնագիրը, համապատասխան փաստաթուղթը հրապարակվել է իրավական տեղեկատվության պաշտոնական ինտերնետային պորտալում, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Հաստատել ու ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետդումայում վավերացման դնելու համար ՌԴ նախագահին տրամադրել Կովկասյան տարածաշրջանում հակաօդային պաշտպանության միավորված տարածաշրջանային համակարգ ստեղծելու մասին համաձայնագիրը, որը Ռուսաստանի Դաշնության ու Հայաստանի Հանրապետության միջեւ ստորագրվել է 2015 թ դեկտեմբերի 23-ին»- ասվում է որոշման մեջ:

Правительство РФ одобрило соглашение с Арменией о создании объединенной региональной системы ПВО в Кавказском регионе, соответствующий документ опубликован на официальном интернет-портале правовой информации, передает РИА Новости
«Одобрить и предоставить президенту Российской Федерации для внесения на ратификацию в Государственную Думу Федерального Собрания Российской Федерации соглашение между Российской Федерацией и республикой Армения о создании Объединенной региональной системы противовоздушной обороны в Кавказском регионе коллективной безопасности, подписанного в городе Москве 23 декабря 2015 года», — говорится в постановлении.