Սեպտեմբերի 28-ին Բելգիա աշխատանքային այցի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը հանդիպել է «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության տնօրեն Դիոգո Պինտոյի հետ։ Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են համատեղ ծրագրերի եւ դրանց իրագործման հետ կապված մի շարք հարցեր։
Այնուհետեւ ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն աշխատանքային ճաշ է ունեցել Բելգիայի խորհրդարանի անդամ, ԵԽԽՎ պատգամավոր Պիետ դե Բրույնի հետ։ Անդրադարձ է կատարվել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում ստեղծված իրավիճակին, ապրիլի 2-5 Ադրբեջանի կողմից ԼՂՀ դեմ սանձազերծած լայնածավալ ռազմական ագրեսիային եւ դրա հետեւանքներին։
Նույն օրը Կարեն Միրզոյանը մասնակցել է Բելգիայում Հայաստանի դեսպանության կողմից Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված միջոցառմանը։

In the framework of the working visit to Belgium, Minister of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Karen Mirzoyan on Wednesday met with Director of the European Friends of Armenia NGO, Diogo Pinto.
During the meeting, the sides discussed a range of issues related to joint projects and their realization.
Later in the day the NKR Foreign Minister had a working lunch with Belgian Parliament and PACE member Piete De Bruyn. The sides touched upon the existing situation of the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict, the large-scale military aggression unleashed by Azerbaijan against the NKR on April 2-5 as well as its consequences.
On the same day, Mirzoyan participated in an event dedicated to the 25th anniversary of Armenian independence, organized by the Embassy of Armenia in Brussels.