Մոսկվան առանձնապես լավատեսություն հիմքեր չունի մոտ ժամանակներս ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման կապակցությամբ եւ կշարունակի Երեւանի եւ Բաքվի հետ աշխատանքը։ Այս մասին ասել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»–ն։
«Ես չէի ասի, որ մենք շատ լավատես ենք մոտ ժամանակներս այդ հակամարտության կարգավորման հարցում։ Բայց կշարունակենք համառորեն աշխատել Բաքվի եւ Երեւանի հետ»,– ասել է Ուշակովը լրագրողներին։
Ընդ որում, նախագահի օգնականը հրաժարվել է բացահայտել բանակցությունների ներքին խոհանոցը՝ ասելով, որ քննարկվում են շատ տարբերակներ եւ առաջարկներ։ «Բայց կրկնում եմ, դեռեւս հիմքեր չկան առանձնակի լավատեսության համար»,– ասել է նա։
Ընդ որում, Հայաստանին Ռուսաստանի կողմից զենքի մատակարարումների պատճառների մասին հարցին ի պատասխան՝ Ուշակովն ասել է, որ Ռուսաստանը Հայաստանի դաշնակիցն է եւ իրավունք ունի մատակարարել այն սպառազինությունները, որոնց մասին պայմանավորվել է գործընկերների հետ։ «Այստեղ ոչ մի անսպասելի բան չկա ոչ մեկի համար, ըստ իս, նաեւ ադրբեջանցի գործընկերների համար։ Ադրբեջանին, ինչպես գիտեք, մենք նույնպես զենք ենք մատակարարում»,– ասել է նա։

Moscow has no grounds for particular optimism toward the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict in the near future, but it will continue the work with Yerevan and Baku, said Russian presidential aide Yury Ushakov, reported RIA Novosti news agency of Russia.
Ushakov, however, did not reveal the inner workings of the respective negotiations, and only said that a lot of options and proposals are being considered.
“But I repeat: there are no grounds yet for particular optimism,” he added.
And in response to the query on the reasons for the supply of Russian weapons to Armenia, Ushakov noted that Russia is Armenia’s ally, and therefore it has the right to supply the weapons on which it has come to an agreement with its partners.
“There is nothing unexpected here for anyone; in my view, also for the Azerbaijani partners,” added the Russian presidential aide. “As you know, we [i.e. Russia] supply arms to Azerbaijan, as well.”