Բեսլանում հայկական ավտոբուսի վթարից տուժածների վիճակը մնում է անփոփոխ։
Հոկտեմբերի 17-ին, ժամը 17.45-ին Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնից կապ է հաստատվել Բեսլան քաղաքի «Հյուսիս-կովկասյան բազմապրոֆիլ բժշկական կենտրոն»-ի՝ ՀՀ քաղաքացիներին բուժող բժշկի հետ, որը տեղեկացրել է, որ տուժածների՝ Հարությունյան Ժ. Մ.-ի (1949 թ. ծնված) եւ Պողոսյան Ս. Ս.-ի (1990 թ. ծնված) առողջական վիճակը մնում է անփոփոխ՝ կայուն ծանր:
Ժամը 17.30-ի սահմաններում նշված ԲԿ է տեղափոխվել Բաղդասարյան Հ.-ը, ով մինչ այդ բուժվում էր Վլադիկավկազի կլինիկական հիվանդանոցում: Ծատինյան Ա. Ն.-ը (1984 թ. ծնված)՝ շարունակվում է բուժվել Վլադիկավկազի կլինիկական հիվանդանոցում: Վերջինիս վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 14-ին, տեղական ժամանակով՝ 05.30-ին Վլադիկավկազ-Բեսլան շրջանցիկ ավտոճանապարհի 8-րդ կմ-ին «Մերսեդես Բենց-0404-15R» մակնիշի 50 AA 515 պետհամարանիշի մարդատար ավտոբուսը Մոսկվա-Երեւան երթուղին իրականացնելիս բախվել է «Սկանիա» մակնիշի բեռնատար ավտոմեքենային: Պատահարի հետեւանքով զոհվել են 5 մարդ, վիրավորվել՝ 27 ուղեւոր:

YEREVAN. - The condition of the Armenian citizens, who were injured in the crash of the Yerevan-bound bus in Vladikvakaz, remains unchanged.
At 5:45 pm Monday, connection was established with the doctors treating Armenian citizens in multi-profile North Caucasus Medical Center in Beslan, the press-service of the Armenian Ministry of Emergency Situations reports.
He informed that the condition of Zh. Harutyunyan (born in 1949) and S. Poghosyan (born in 1990) remains critical but stable. At 5:30 pm, A. Baghdasaryan was transported to the same medical center from Vladikavkaz hospital, where another Armenian citizen,  A. Tsatinyan still remains.
As reported earlier, a passenger bus, which was heading from Moscow to Armenia’s capital city of Yerevan, collided with a truck, on October 14 at around 4:30am, on the Vladikavkaz-Beslan bypass in Russia. As a result, five people, including the bus driver, were killed, and 27 others sustained injuries.