Los Angeles Times պարբերականի հարցումը ցույց է տվել, որ ԱՄՆ նախագահական ընտրություններից 16 օր առաջ հանրապետական Դոնալդ Թրամփն ու դեմոկրատ Հիլարի Քլինթոնը գրեթե հավասար են առաջ շարժվում: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին
«Հոկտեմների 23-ի դրությամբ Դոնալդ Թրամփի օգտին պատրաստ է քվեարկել քաղաքացիների 44.4%-ը, Հիլարի Քլինթոնի օգտին՝ 44.1%-ը»,- ասված է պարբերականի հոդվածում:
Ամերիկացիների քաղաքական նախընտրություններին հետեւող պարբերականի նոր հարցմանը 3.028 մարդ է մասնակցել:
ԱՄՆ-ում ընտրությունները նախանշված են նոյեմբերի 8-ին: Վերջերս թեկնածուներն ավարտել են հեռուստաբանավեճերի շարքը, որոնց ընթացքում նրանց ներկայացրել են իրենց քաղաքական դիրքորոշումը եւ կտրուկ քննադատել  միմյանց:

Опрос газеты Los Angeles Times показал, что кандидат в президенты США от Республиканской партии Дональд Трамп и его оппонент от Демократической партии Хиллари Клинтон идут почти вровень в президентской гонке за 16 дней до выборов, передает РИА Новости
«23 октября за Дональда Трампа готовы отдать голоса 44,4%, Клинтон поддерживают 44,1%», — говорится на сайте газеты.
В новом воскресном опросе участвовали 3 тысячи 28 человек, отмечает издание, которое ведет мониторинг политических предпочтений американцев.
Выборы президента США состоятся 8 ноября. Недавно кандидаты завершили серию теледебатов, в ходе которых обозначили свои политические позиции и подвергли друг друга жесткой критике.