Բուլղարիայի ֆուտբոլի առաջնության 11-րդ տուրի «Լուդոգորեց»–«Լոկոմոտիվ» հանդիպումն ընդհատվել է ֆուտբոլի դաշտում հայտնված բադի պատճառով։ Միջադեպի տեսագրությունը հայտնվել է Non Sence Football–ի թվիթերյան էջում, փոխանցում է Lenta–ն։
«Լոկոմոտիվի» դարպասապահ Նիկոլայ Բանկովը փորձել է բադին հեռացնել դաշտից, սակայն չի կարողացել բռնել նրան։ Հանդիպման մրցավար Ստեֆան Ապոստոլովը որոշում էր կայացրել ընդհատել հանդիպումն ու թիմերին ուղարկել հանդերձարան։ Ընդմիջանը բադը լքել էր խաղադաշտը, իսկ հանդիպումը վերսկսվել էր։ Խաղն ավարտվել է «Լուդոգորեցի» հաղթանակով՝ 4։0։

Матч 11-го тура чемпионата Болгарии по футболу между «Лудогорцем» и «Локомотивом» был приостановлен из-за прилетевшей на поле утки. Видеозапись момента появилась в Twitter-аккаунте Non Sence Football, передает Lenta
Эпизод произошел в добавленное к первому тайму время. Вратарь «Локомотива» Николай Банков попытался убрать птицу с поля, однако не сумел поймать ее. Главный судья встречи Стефан Апостолов принял решение отправить команды в раздевалку. В перерыве утка покинула газон, что позволило продолжить поединок, завершившийся победой «Лудогорца» со счетом 4:0.