Հյուսիսային Իռլանդիայի Դոնեգոլ կոմսությունում ծառերից հսկայական կելտական խաչ են հայտնաբերել: Այս մասին հաղորդում է Informing-ը՝ վկայակոչելով Donegal Daily-ն:
100 մետր երկարությամբ խաչը տեսանելի է օդից: Այն կազմված է անտառում տնկված ծառերից, որոնց տերեւներն ավելի բաց գույն ունեն, քան հարեւանությամբ տնկված բույսերը:
Երբ մարդիկ առաջին անգամ օդից տեսել են այդ խաչը, դրա առաջացման շուրջ գուշակություններ են սկսել անել: Սակայն պարզվել է, որ դա այլմոլորակայինների ուղերձը չէ, ոչ էլ արտասովոր երեւույթ: Խաչը տնկել է ոմն Լիամ Էմերի: Որպեսզի այն առանձնանա, Էմերին մի քանի տեսակի ծառեր է օգտագործել:
Լիամ Էմերին 2010 թվականին ավտովթարի զոհ է դարձել: Իսկ նրա կինը՝ Նորման, լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է, որ նույնիսկ մոռացել էր ամուսնու այդ նախագծի մասին: Մեկնաբանելով Էմերիի աշխատանքը՝ տեղանքի դիզայնի մասնագետները նշել են, որ տղամարդը հսկայական աշխատանք է կատարել, ինչը ոչ բոլորը կարող են անել:

В североирландском графстве Донегол обнаружен огромный кельтский крест из деревьев, передает Informing со ссылкой на  Donegal Daily.
Крест, длиной в 100 метров, виден с воздуха. Он высажен в лесу из деревьев, листва которых намного светлее, чем у тех растений, которые посажены рядом с ним
Когда этот крест с воздуха люди увидели впервые, появились догадки о его возникновении. Но, как оказалось, это не послание инопланетян, и не аномальное явление. Крест посадил некий Лиам Эммери. Для того чтобы крест выделялся, он использовал несколько видов деревьев.
Автор креста скончался в 2010 году в ДТП. А его жена Норма, общаясь с журналистами, заявила, что уже и забыла об этом проекте супруга. Комментируя творение Эммери, специалисты по ландшафтному дизайну отмечают, что мужчина проделал колоссальную работу. И повторить его достижение удастся далеко не каждому.