Թուրքիայի հասարակությունն անհանգստացած է Ադրբեջանի հետ վիզային ռեժիմի պահպանման փաստով: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպան Հուլուսի Քըլըջը:
«Ես բազում նամակներ եմ ստանում Թուրքիայի քաղաքացիներից, որոնք խնդրում են բացատրել, թե ինչու եղբայրական երկրների միջեւ դեռ գործում է վիզային ռեժիմը: Ես անգամ առաջարկում եմ, որ երկու երկրների քաղաքացիներն այցելեն Ադրբեջան եւ Թուրքիա` անձը հաստատող փաստաթղթերով, ինչպես Թուրքիայի եւ Հյուսիսային ԿԻպրոսի դեպքում»,- ասել է Քըլըջը:
Նշենք, որ Ադրբեջանը հրաժարվում է Թուրքիայի հետ վիզային ռեժիմի հանելու վերաբերյալ պայմանագիր ստորագրել:

“The Turkish public is concerned about the existence of a visa regime with Azerbaijan,” Turkish Ambassador to Azerbaijan Hulusi Kilic told the reporters
“I receive many letters from Turkish citizens who ask us to explain why two brotherly countries still have a visa regime. I even offered to make visits possible by showing one’s identity card, as in the case with the Turkish Republic of Northern Cyprus,” Trend News quotes Kilic.
As NEWS.am reported previously, Azerbaijan refused to sign an agreement on lifting visa regime with Turkey.