Հունվարի 1-8-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման ավելի քան 80 դեպք:
Լեռնային Ղարաբաղի պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի եւ Մարտակերտի պաշտպանական ուղղությունների տեղակայված հայկական դիրքերի վրա արձակել է շուրջ 500 կրակոց:
Նշված ուղղություններում տեղակայված ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է:

Азербайджанская сторона в период с 1-8 января порядка 80 раз нарушила режим перемирия в зоне карабахского конфликта.
Согласно оперативной сводке Армии обороны НКР, «1-8 января противник из разнокалиберного стрелкового оружия и снайперских винтовок обстрелял армянские оборонительные позиции в Гадрутском, Мартунинском, Аскеранском и Мартакертском направлениях».
«На все нарушения на указанных направлениях оборонительной линии подразделения Армии обороны дали адекватный ответ», - говорится в сообщении армии обороны НКР.