Վերջին տարիներին բանակում խաղաղ պայմաններում զոհված զինվորների մայրերից մի քանիսը, իրենց որդիների նկարները ձեռքներին, այս պահին Հայաստանի նախագահի նստավայրի առջեւ լուռ ցույց են անում՝ պահանջելով վերականգնել արդարությունը եւ բացահայտել իրենց  որդիների մահվան իրական պատճառները։
Ինչպես նրանք պատմեցին NEWS.am-ի թղթակցին, երկրի ղեկավարը մոտեցել է իրենց, զրուցել եւ խոստացել, որ զինվորական դատախազի փոփոխությունը սկիզբ է դնելու գործերի արդար քննությանը։
2007 թվականի օգոստոսին բանակում սպանված Տիգրան Օհանջանյանի մայրը՝ Գոհար Սարգսյանն ասաց. «Նախագահին մի փոքր առաջ պատմում էի, որ մենք Ռուսաստանում  ենք ապրել, եւ ես, լսելով նրա՝ Պաշտանության նախարար եղած ժամանակ արած կոչը, որոշեցի որդուս ուղարկել հայկական  բանակում ծառայելու։ 2006-ին  որդուս ուղարկելով հայկական բանակ՝ արդյունքում ստացա նրա դին։ Արդեն 4 տարի է՝ չի պարզվել, թե որն է տղայիս մահվան  պատճառը, 4 տարի է մարդասպանները չեն պատժվել։ Պաշտոնական վարկածով, որդիս էլեկտրահարվել է, բայց ես պնդում եմ, որ նրան սպանել են, որովհետեւ նրա մարմնի վրա բռնության հետքեր կային»,- նշեց նա։

A group of women whose sons have lately been murdered in the army are now standing in front of the Armenian President`s residence, with their sons` pictures in their hands. The women demand justice and impartial investigation into their sons` deaths.
Armenian President Serzh Sargsyan came out to them and promised them that the newly appointed Military Prosecutor of Armenia will ensure impartial investigation.
Goahar Sargsyan, mother of Tigran Ohajanyan, who was murdered in August 2007 told Armenian News-NEWS.am: "I have just told the President that we lived ion Russia. After hearing his appeal, when he was Minister of Defense, I decided to send my son to the Armenian army. In 2006 I sent him to the army, but got his dead body back. The cause of his death has not been established for four years. The official version says he was an electric shock, but I am sure my son was murdered. There were marks of violence on his body."