Վաշինգտոնը Վրաստանում եւ Ռուսաստանում 2012 եւ 2013 թվականներին կայանալիք ընտրություններում էական փոփոխություններ չի ակնկալում: Այս ամենը ներկայացված է ԱՄՆ-ի հատուկ ծառայությունների կողմից գլոբալ վտանգների եւ դրանց հետեւանքների վերաբերյալ պատրաստած հաշվետվության մեջ, գրում է վրացական Journalist.ge գործակալությունը:
«Կովկասը եւ կենտրոնական Ասիան» վերնագրով փաստաթղթում նշված է, որ թեեւ Սահակաշվիլին չի բացահայտում իր ապագա ծրագրերը, սակայն նրա կողմից ընդունած նոր Սահմանադրությունը ձեռնտու է իրեն: Չէ, որ նոր Սահմանադրությունը Սահակաշվիլին նախագահական ժամկետը լրանալուց հետո թույլ է տալիս մնալ քաղաքականության մեջ՝ վարչապետի պաշտոնում:

Вашингтон не ожидает значительных изменений по итогам намеченных в Грузии и России (2012 и 2013 гг.) президентских выборов. Об этом говорится в докладе особой службы США о глобальных угрозах и их последствиях, пишет Journalist.ge.
В документе под названием «Кавказ и Центральная Азия» отмечается, что хоть Саакашвили и не раскрывает своих планов, однако новая Конституция, принятая им самим, выгодна для него. Ведь после истечения его президентского срока она позволяет остаться ему в политике, заняв должность премьер-министра.