Թամրազյան ընտանիքը կարող է մնալ Նիդերլանդներում այն բանից հետո, երբ կոալիցիոն կառավարությունը համաձայնել է փախստականների 630 երեխաներին բնակության իրավունք տրամադրել:
Հաագայում եկեղեցին ի աջակցություն Թամրազյան ընտանիքի 96 օր շարունակ անդադար ժամերգություն էր անցկացրել: Թամրազյան ընտանիքում 21,19 եւ 15 տարեկան երեք երեխա կա: 450 կամավոր քահանաներ 13 շաբաթվա ընթացքում ժամերգություն են անցկացրել, գրում է Dutch News-ը:
Նշվում է, որ 630 երեխաների մի մասը ծնվել է Նիդերլանդներում եւ երբեք չի եղել իրենց ծնողների  երկրներում:
Օրենքը սակայն չափազանց ուշ ուժի մեջ մտավ Գրիգորյան ընտանիքի համար, որին անցյալ շաբաթ արտաքսել էին Հայաստան: Ընտանիքը, ներառյալ երեք երեխաները՝ 3, 5 եւ 8 տարեկան, 9 տարի շարունակ ապրում էր Նիդերլանդներում եւ երեխաներն այնտեղ էին ծնվել, հաղորդում է Nl Times.-ը:
Ընտանիքի հոր՝ Հովիկի խոսքով, նրանց համար շատ դժվար է Հայաստանում, քանի որ երեխաները հայերեն չեն խոսում եւ կարոտում են իրենց տունը:
«Մենք ապրում ենք փոքր բնակարանում: Բոլորս քնում ենք ներքնակների վրա՝ հատակին:
Ցուրտ է եւ մենք ոչինչ չունենք»,- պատմել է նա՝ հավելելով, որ աղջիկը՝ Շուշանը, որին մի քանի տարի առաջ բեռնատարը վրաերթի էր ենթարկել, Հայաստանում պատշաճ խնամքի չի ստանում:

The Armenian Tamrazyan family will stay in the Netherlands after the coalition government agreed to grant residency rights for 630 refugee children.
In October 2018, the Tamrazyan family and their three children of 21, 19 and 15 were offered refuge by the Protestant church in The Hague for fear of deportation, Dutchnews reported.
According to the source, some of 630 children were born in the Netherlands and had never been to their parents’ country of origin.
However, the law came just too late for the Grigoryan family. The Armenian family, including three kids aged 3, 5 and 8 years, were deported last week on Monday, after they lived in the Netherlands for nine years, the NLTimes reported.
According to Father Hovik, it is very difficult for them to live in Armenia, as their children do not speak Armenian and miss their home.
"We now live in Yerevan. In a small apartment. All five of us are sleeping on mattresses on the floor. It is cold and we have nothing. The children are not doing well. They don't speak the language. They miss the Netherlands, their home,” he said.