Մարտի 24-27-ը Ռումինիայի Յասսի քաղաքում տեղի կունենա մինչև 17 տարեկանների hանդբոլի Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարը, որին կմասնակցի նաև Հայաստանի հավաքականը: Նրա մրցակիցները կլինեն Հոլանդիայի, Իսրայելի հավաքականներն ու առաջնության հյուրընկալողները, հաղորդում է Հայաստանի հանդբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի հավաքականն այս առաջնությանը պատրաստվում է սկսած 2010 թվականի սեպտեմբերից: Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Աստղիկ Գյուրջինյանի խոսքով, թիմում հիմնականում հանդես են գալիս մինչև 16 տարեկան մարզուհիներ: Այժմ Հայաստանում 15 աղջիկ է մարզվում, իսկ ևս 5-ը պատրաստվում են Ֆրանսիայում: Մարտի սկզբին հավաքականը կմեկնի Ֆրանսիա, որտեղ կշարունակի մարզումներն ամբողջական կազմով: Դրանից հետո պարզ կդառնան այն մարզուհիների անունները, որոնք էլ կմեկնեն Ռումինիա:
Առաջնությունից հետո հավաքականը Վրաստան կմեկնի, որտեղ ստուգողական հանդիպումներ կանցկացնի այդ երկրի հավաքականի հետ:

В городе Яссы в Румынии 24-27 марта пройдет отборочный турнир женского чемпионата Европы по гандболу до 17 лет. На турнире сыграет и сборная Армении, соперниками которой будут сборные Голландии, Израиля и хозяева турнира, передает официальный сайт Федерации гандбола Армении.
Сборная Армении к этому турниру готовится с сентября 2010 года. По словам главного тренера сборной Астхик Гюрджинян, в сборной в основном выступают гандболистки до 16 лет. Сейчас в Армении тренируются 15 спортсменок, а еще 5 готовятся во Франции. В начале марта сборная отправится во Францию, где продолжит тренировки полным составом. После чего станут ясны имена гандболисток, которые отправятся в Румынию, сообщает официальный сайт Федерации гандбола Армении.