Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Հաղթանակի օրվան ընդառաջ ելույթ է ունեցել Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատանը։
«Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակը նախկին ԽՍՀՄ-ի բոլոր ժողովուրդների եւ հակահիտլերյան կոալիցիայի ընդհանուր ձեռքբերումն է»,- հայտարարել է Նալբանդյանը։
«Մայիսի 9-ը մեր ընդհանուր տոնն է, մեր ընդհանուր հիշողության օրն այն մասին, թե ինչպես ենք միասին մարտնչել, միասին աշխատել, միասին հասել Հաղթանակի»,- նշել է նա։
Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 66-ամյակի տոնակատարությունները Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատանը տեղի են ունեցել մայիսի 6-ին։
Ընդունելությանը հրավիրվել են Հայաստանի ղեկավարությունը, պատերազմի վետերաններ, հասարակական եւ քաղաքական գործիչներ, մշակույթի եւ գործարար շրջանակների ներկայացուցիչներ։

YEREVAN. - Armenian Foreign Minister Edward Nalbandyan delivered a speech at a solemn reception dedicated to the Victory Day held in the Russian embassy on Friday.
“Victory in Great Patriotic War - is the common heritage of all nations of the former Soviet Union and the Allies, who made a decisive contribution to liberation from Nazism,” he said.
Nalbandyan expressed his confidence that friendship between peoples will continue to be a basis for consistent strengthening of relations between our two nations “for the prosperity of our countries, stability, security and peace.”
Armenian leadership, war veterans, politicians and public figures, diplomats and businessmen were present at the reception.