Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր` հուլիսի 23-ին  ցավակցական հեռագիր է հղել Նորին մեծություն Նորվեգիայի Թագավոր Հարալդ V-ին Նորվեգիայի Թագավորության վարչապետ Յենս Ստոլտենբերգին` Օսլոյում եւ Ուտոյա կղզում տեղի ունեցած ողբերգական իրադարձությունների կապակցությամբ, որի արդյունքում զոհվել են տասնյակ անմեղ մարդիկ:
Նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ այս ծանր պահին, Հայաստանի ժողովուրդը նեցուկ է կանգնած նորվեգացի բարեկամ ժողովրդին եւ կիսում է նրան բաժին ընկած վիշտը:
Նախագահի խոսքով, այդ դատապարտելի ոճրագործությունները եւս մեկ անգամ ընդգծում են միջազգային հանրության կողմից անհանդուրժողականության դեմ վճռական պայքար մղելու անհրաժեշտությունը:

Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 23 июля, направил телеграмму с  соболезнованиями королю Норвегии Харальду V и премьер-министру страны Йенсу Столтенбергу в связи с трагическими событиями в Осло и на острове Утейа, в результате которых погибли десятки невинных жителей.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента Армении, Серж Саргсян отметил, что в эту тяжелую минуту народ Армении стоит рядом с дружественным норвежским народом и разделяет выпавшее на его долю горе.
По словам президента, эти жестокие преступления вновь доказывают необходимость решительной борьбы международного сообщества с нетерпимостью.