ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Բեռնար Ֆասիեն (Ֆրանսիա), Ռոբերտ Բրադկեն (ԱՄՆ) եւ Իգոր պոպովը (Ռուսաստան), հանդես են եկել հայտարարությամբ, հայտնում է ԵԱՀԿ-ի պաշտոնական կայքը:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները եւ դեսպան Անջեյ Կասպրշիկը (ԵԱՀԿ գործող նախագահի մշտական ներկայացուցիչ) սեպտեմբերի 7-ին հանդիպում են ունեցել Վիեննայում` քննարկելու եւ համակարգելու համար իրենց  գործողությունների ծրագիրը` դեկտեմբերին Վիլնյուսում կայանալիք ԵԱՀԿ նախարարների խորհրդի հանդիպման նախօրեին: Համանախագահները նաեւ տեղեկացրել են Մինսկի խմբին հակամարտության կողմերի հետ բարձր մակարդակով աշխատանքների շարունակման մասին, որն իրականացվում է համանախագահող երեք երկրների կողմից, ինչպես նաեւ կոնկրետ ջանքերի մասին, որոնք ուղղված են հրադադարի ամրապնդմանն ու որպես համապարփակ հաշտության համաձայնագրի հասնելու հիմք Հիմնանար սկզբունքների ճանաչմանը հասնելուն:
Սեպտեմբերի 8-ին համանախագահները հանդիպել են ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Լամբերտո Զանյերիի հետ` խաղաղարար գործընթացի այս եւ այլ ասպեկտների հետագա քննարկման համար»:

VIENNA. - The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group on Karabakh conflict resolution, Ambassadors Bernard Fassier of France, Robert Bradtke of the United States, and Igor Popov of the Russian Federation, released a statement on Thursday, informs OSCE official website.
"The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group and Ambassador Andrzej Kasprzyk (Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office) met on September 7 in Vienna to discuss and coordinate their program of activities, leading up to the Vilnius Ministerial Council of the OSCE in December.
The Co-Chairs also briefed the OSCE Minsk Group on the continued high-level engagement with the sides by all three Co-Chair governments, as well as on concrete efforts to strengthen the ceasefire and to reach endorsement of the Basic Principles as a framework for a comprehensive peace agreement. On September 8, the Co-Chairs met with OSCE Secretary General Lamberto Zannier to further discuss these and other aspects of the peace process," reads the statement.