Անցած շաբաթվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 200 անգամ:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ադրբեջանական բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները «АК», «СВД», «Սեւ նետ», «Իստիգլալ», «ПК», «ДШК» զինատեսակներից հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակել են շուրջ 900 կրակոց:
Բացի առաջնագծում տեղ գտած հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերից հակառակորդի օդային տարածքում նաեւ արձանագրվել են մարտական օդուժի ուսումնավարժական թռիչքներ:
Չնայած ադրբեջանական կողմի դրսեւորած այսօրինակ ակտիվությանը, ՊԲ ստորաբաժանումները ձեռնպահ են մնացել պատասխան գործողություններից եւ վստահորեն մարտական հերթապահություն իրականացրել ինչպես ցամաքում, այնպես էլ օդում:

В течение этой недели на линии соприкосновения Вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана режим прекращения огня был нарушен противником более чем 200 раз.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, передовые подразделения азербайджанской армии из оружия типов «АК», «СВД», «Черная стрела», «Истиглал», «ПК», «ДШК» в направлении армянских позиций произвели около 900 выстрелов.
Помимо нарушения прекращения огня, в воздушном пространстве противника были зафиксированы также учебные полеты.
Несмотря на подобную активность с азербайджанской стороны, подразделения Армии обороны НКР воздержались от ответных действий и уверенно несли боевое дежурство как на земле, так и в воздухе.