Ստեփանակերտում, հոկտեմբերի 28-30-ին, կանցկացվի «ՏՀՏ լիդերների հանդիպում» ֆորում` նվիրված Արցախի տեխնոլոգիական զարգացման խնդիրներին: Այդ մասին տեղեկացնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից (ԻՏՁՄ): Միջոցառման աջակիցներն են ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը եւ ԼՂՀ Տնտեսական զարգացման նախարությունը:
Ֆորումի օրակարգային հարցերից են` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում կրթության եւ աշխատուժի զարգացման խնդիրները, ԼՂՀ Տեխնոլոգիական ձեռներեցության ենթակառուցվածքների զարգացման խնդիրները, տեխնոլոգիական լուծումները ԼՂՀ արդյունաբերության համար, ԼՂՀ տեխնոլոգիական զարգացման ներկան ու հեռանկարները եւ այլն:
Միջոցառման բացումը կիրականացնի ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը: Ֆորումին կմասնակցեն ՏՀՏ ոլորտի հայաստանյան ընկերությունների, պետական, հասարակական, միջազգային կազմակերպությունների շուրջ 60 ներկայացուցիչներ։

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh capital city Stepanakert will host on October 28-30 forum on ICT leaders meeting devoted to the development of technological issues of Karabakh, Association of Enterprises on Information Technologies informs. Armenian Ministry of Economy and Karabakh Ministry of Economic Development support the forum.
The forum agenda includes development issues of education and labor in IT sphere, development of IT initiative infrastructures, technological solutions for Karabakh and current and further perspectives of the technology development.
Nagorno-Karabakh President Bako Sahakyan will open the event. Around sixty representatives of state, public, international organizations in the IT sphere will participate in the forum.