Ադրբեջանի արտգործնախարարությունն «անօրինական» է համարելու Մարիա Ռոմանովայի այցը Արցախ, հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայության պետ Էլման Աբդուլաեւը, հաղորում է SalamNews-ը:
«Ռոմանովների արքայական տան առաջնորդի այցը օկուպացված տարածքներ, կհամարվի անօրինական եւ կորակվի որպես Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության եւ սուվերենության խախտում»,-նշել է նա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հաղորդել է, որ Մեծ իշխանուհի Մարիա Վլադիմիրովնան Երեւանում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում չի բացառել, որ Հայաստան կատարվելիք հաջորդ այցի ժամանակ կայցելի նաեւ Ղարաբաղ: «Չգիտեմ, հնարավոր է: Տա Աստված: Դա հրաշալի կլիներ»,-ասել է նա` հավելելով, որ տպավորված է Հայաստան կատարած այցից:
Նշենք, որ Մեծ իշխանուհին Հայաստանում է գտնվում նոյեմբերի 5-ից` ճանաչողական այցով: Նոյեմբերի 10-ին նա մեկնելու է Հայաստանից:

YEREVAN. – Azerbaijani MFA will consider illegal the visit of Princess of the Imperial House of the Romanovs Maria Romanova to Nagorno-Karabakh, head of Azerbaijani MFA PR department Elman Abdulayev said, SalamNews reports.
“In case head of the Imperial House of the Romanovs visits to occupied territories, it will be considered illegal. It will be qualified as a violation of the territorial integrity and sovereignty of Azerbaijan,” Abdulayev stated.
Armenian News-NEWS.am earlier reported that head of the Imperial House of the Romanovs Grand Duchess Maria Romanova did not exclude during her press briefing in Yerevan that she may visit Karabakh during her next visit.