Ռուսաստանի բնակիչների 19 տոկոսը ցանկանում է Միացյալ տնտեսական տարածքում Ռուսաստանի, Ղազախստանի եւ Բելառուսի հետ տեսնել նաեւ Հայաստանին: Այդ մասին վկայում են Հասարակական կարծիքի ռուսաստանյան հիմնադրամի անցկացրած հարցման արդյունքները, հաղորդում է Interfax-ը:
Հարցմանը Ռուսաստանի 43 ռեգիոններում մասնակցել է 1500 մարդ: Հարցվածների 43 տոկոսը ողջունել է Ռուսաստանի, Ղազախստանի եւ Բելառուսի մասնակցությամբ ընդհանուր տնտեսական տարածք ստեղծելու գաղափարը: 28 տոկոսը տեղյակ չի եղել այդ նախաձեռնության մասին:
Ռուսաստանցիներն առավել կցանկանային այդ միավորման մեջ տեսնել նախկին ԽՍՀՄ հանրապետություններից Ուկրաինային (24%): Ադրբեջանին օգտին պատասխանել է հարցման մասնակիցների 14 տոկոսը, իսկ Վրաստանի օգտին` 6 տոկոսը:

Nineteen percent of Russians would like to see Armenia a member of the Common Economic Space if it is enlarged, says public opinion poll.
According to the survey held among 1,500 Russian citizens of 43 regions, 43% of respondents welcome formation of the Common Economic Space between Russia, Kazakhstan and Belarus, saying it would do more good than harm for Russia, Interfax reported.
Twenty-eight percent of pollees said they never heard about the initiative. The number one state welcomed in the Space is Ukraine(24%), whereas only 14% spoke for Azerbaijan and 6% for Georgia.