Ազգային Ժողովի պատգամավոր, Մանվել Բադեյանն իր թեկնածությունն է առաջադրելու Գեղարքունիքի մարզի թիվ 22 ընտրատարածքում: Այդ մասին «Եվրոստան-Ույուտ» ձեռնարկության սեփականատերը հայտնեց լրագրողների հետ զրույցում:
Ըստ Բադեյանի, Հանրապետական կուսակցությունն արդեն իրեն առաջարկել է իր թեկնածությունն առաջադրել թիվ 22 ընտրատարածքում, որտեղից այժմ պատգամավոր է Տիգրան Արզաքանցյանը:
Մանվել Բադեյանը ծնունդով Գավառից է, եւ 1999-2003 թվականներին պատգամավոր է ընտրվել հենց մեծամասնական ընտրակարգով, ուստի որեւէ խնդիր չի տեսնում առաջադրվելու հարցում:
Դիտարկմանը, թե ՀՀԿ-ում չեն հաստատում, թե ով է առաջադրվելու տվյալ ընտրատարածքում, Մանվել Բադեյանը պնդեց, որ հենց ինքն է առաջադրվելու, եւ ՀՀԿ-ն էլ զորակցելու է իրեն:
Մամուլում տարածված տեղեկությունների համաձայն, տվյալ տարածքից այս գումարման ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Արզաքանցյանը եւս առաջադրելու է իր թեկնածությունը եւ չի պատրաստվում հաշտվել մանդատից զրկվելու գաղափարի հետ: Նա մտադիր է առաջադրել իր թեկնածությունը, թեեւ ՀՀԿ-ն փոխել է իր վերաբերմունքը պատգամավորի նկատմամբ: Ըստ որոշ աղբյուրների, Արզաքանցյանի դեմ վերաբերմունքի փոփոխության պատճառներից մեկն էլ թերթերի դեմ նրա հարուցած դատերն են:

Депутат парламента Армении Манвел Бадеян выдвинет свою кандидатуру на избирательном округе №22 в Гегаркуникской области Армении. Об этом владелец компании «Евростан-уют» заявил на встрече с журналистами 6 февраля.
По словам Бадеяна, правящая Республиканская партия Армении  уже предложила ему выдвинуть свою кандидатуру на этом участке, откуда на прежних выборах в парламент выдвигался Тигран Арзаканцян.
Манвел Бадеян родом из Гавара, в 1999 г. был избран депутатом по мажоритарной системе и не видит проблем, чтобы вновь выдвинуться. На замечание о том, что в РПА не подтверждают намерение поддержать Бадеяна, депутат заявил, что выдвинут будет именно он, а партия поможет.
Согласно муссируемым в прессе слухам, депутат парламента от той же правящей Республиканском партии Армении Тигран Арзаканцян не собирается мириться с мыслью о сложении мандата и будет выдвигаться на том же округе, хотя РПА изменила свое отношение к нему. По некоторым данным, одной из причин такой смены отношения являются судебные иски, поданные им против газет.