Հայոց ցեղասպանության 97-րդ տարելիցի նախապատրաստական աշխատանքների շրջանակում Ցեղասպանության զոհերի  հիշատակի կոմիտեն  ապրիլի 24-ի համար խորհրդանիշի մրցույթ է հայտարարել: Կոմիտեն մրցույթին մասնակցելու է հրավիրում է նկարիչների, դիզայներների, ինչպես նաեւ 10-12-րդ դասարանների աշակերտների, տեղեկացնում է «Asbarez»-ը:
Մեծ ողբերգությունը խորհրդանշող օրը` ապրիլի 24-ը ոչ միայն հիշեցնում է 1,5 մլն անմեղ նահատակների տառապանքների մասին, այլեւ  միասնական ոգով ու միասնական ջանքերով հայ ժողովրդի պայքարը շարանակելու կոչ է պարունակում, քանի դեռ Թուրքիան չի ճանաչում եւ չի ընդունում իր պատասխանատվությունը  կատարված ծանրագույն հանցագործության համար:
Մրցույթին մասնակցելու ժամկետը մինչեւ մարտի 15-ն է: Բոլոր հայտերը պետք է ներկայացվեն Միավորված հայկական խորհուրդ  (United Armenian Council)`P.O.Box 39879, Los Angeles, CA 90039 հասցեով:

В рамках подготовки к 97-ой годовщине Геноцида армян 24 апреля Объединенный комитет по поминовению жертв Геноцида армян объявляет конкурс эмблем. Комитет приглашает художников, дизайнеров и учащихся 10-12-ых классов принять участие в этом конкурсе. Об этом сообщает «Asbarez».
24 апреля, символ величайшей трагедии, постигшей армянский народ, не просто напоминает нам о памяти и потере 1,5 млн. невинных мучеников, но и приглашает продолжить борьбу за наши требования с единым духом и едиными усилиями, пока Турция не признает и не примет свою ответственность за совершенное ею тяжкое преступление, не раскается и не восстановит права и владения армянского народа.
Комитет уверен, что талантливые художники и учащиеся, понимая вызовы, возьмутся с глубоким вдохновением за создание эмблемы, которая наилучшим образом отразит дух 24 апреля и его истинный смысл и назначение.
Срок участия в конкурсе – 15 марта. Все заявки должны быть представлены в Объединенный армянский совет (United Armenian Council) по адресу: P.O.Box 39879, Los Angeles, CA 90039.