«Ժառանգության» եւ «Ազատ դեմոկրատների» միասնական համամասնական ցուցակը դեռ չկա: Այս մասին, այսօր` մարտի 5-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Ռուբեն Հակոբյանը:
«Ժառանգություն» կուսակցությունն «Ազատ դեմոկրատների» հետ բավականին երկար ժամանակ է, որ աշխատում է, որ կարողանան ձեւավորել մեկ ընդհանուր հարթություն, որի հիմքում պետք է լինեն գաղափարաքաղաքական ընդհանրությունները, սակայն, այս պահին դեռ վերջնական որոշում չկա այդ հարցում»,-ասաց նա:
Նա միաժամանակ չբացառեց, որ միասնական համամասնական ցուցակի ձեւավորման հարցում կան տարակարծություններ, բայց իրենք դրան նորմալ են վերաբերում:
Հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ, այնուամենայնիվ, «Ժառանգությունը» միայնակ գնա ընտրությունների, ասուլիսի մյուս բանախոսը` «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարյանը պատասխանեց, որ ամենահստակը հիմա այն է, որ հնարավոր է միայնակ գնան, հավելելով, որ մինչեւ մարտի 18-ը այդ հարցին հստակ ու վերջնական պատասխան կտրվի:

YEREVAN. – The joint proportional election list of Armenia’s opposition Heritage and Free Democrats parties is not yet prepared, Heritage’s Vice Chairman Ruben Hakobyan stated during a press conference on Monday.
“The Heritage Party works with the Free Democrats for a fairly long time to form one common dimension, but, at present, there is no final decision on this matter,” he said.
At the same time, however, Hakobyan did not exclude that there are disagreements over the preparation of the joint proportional list for the upcoming parliamentary elections, but added that they consider this to be normal.
The press conference’s other speaker, Heritage’s Parliamentary Faction leader Stepan Safaryan, noted that they could run in the elections on their own, but noted that the clear and final decision will be reached by March 18.