Էրեբունի բժշկական քոլեջի մոտից դանակահարված վիճակում այսօր՝ մարտի 7-ին, ժամը 13.30-ի սահմաններում անգիտակից վիճակում Էրեբունի բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի երիտասարդ: NEWS.am-ին Ոստիկանության մամուլի ծառայությունից հայտնեցին, որ դանակահարվածը Նոր Արեշ փողոցի բնակիչ, 18-ամյա Արմեն Մանուկյանն է։
Ավելի ուշ ոստիկանության Էրեբունիի բաժին բերման են ենթարկել մի Երեւանի Ավանեսով փողոցի բնակիչ, 18-ամյա Վ. Բալասանյանին, ով կասկածվում է դանակահարության մեջ:
Նրա նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել ՀՀ Քրօր–ի 112 հոդվածի 1-ին մասի (դիտավորությամբ մեկ ուրիշին մարմնական վնասվածք պատճառելը կամ առողջությանն այլ ծանր վնաս պատճառելը, որը վտանգավոր է կյանքի համար) հատկանիշներով։

7 марта в 13:30 от Медицинского колледжа в ереванском районе Эребуни в бессознательном состоянии в больницу доставлен молодой человек. Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе полиции Армении, 18-летний житель района Нор-Ареш Армен Манукян был госпитализирован с ножевыми ранениями.
Позже в Эребунийское отделение полиции был подвергнут приводу житель ереванской улицы Аванесова, также 18-летний В.Баласанян, подозреваемый в совершении этого преступления.
В отношении Баласаняна возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 112 УК (умышленное нанесение тяжкого вреда здоровью).