«Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն, այսօր` մարտի 20-ին, հանդիպել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի պատվիրակության հետ, որը գլխավորում էր Հայաստանում ԱՄՀ պատվիրակության ղեկավար Մարկ Հորթոնը (Mark Horton):
«Ժառանգության» մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ քննարկվել են Հայաստանի առջեւ ծառացած ֆինանսատնտեսական մարտահրավերներն ու համաշխարհային ճգնաժամի երկրորդ ալիքի հավանականությունը եւ դրա հնարավոր հետեւանքները Հայաստանի համար, ինչպես նաեւ տեղական իրավիճակին, նախընտրական միջավայրին եւ միջազգային նախապատվություններին վերաբերող խնդիրներ:
Նույն օրը Րաֆֆի Հովհաննիսյանը «Ժառանգություն» կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում հյուրընկալել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Անրի Ռենոյին (Henri Reynaud): Քննարկվել են Հայաստանի եւ տարածաշրջանի ընթացիկ զարգացումները:

YEREVAN.- Armenia’s Heritage Party leader Raffi Hovannisian met on Tuesday with the IMF delegation led by IMF Mission Chief to Armenia Mark Horton.
The interlocutors discussed the financial and economic challenges facing Armenia, the possibilities of a second wave of global recession, and Armenia’s role in the global economy.
The republic’s domestic challenges and pre-election environment were also discussed.
Later in the day, Hovannisian received French Ambassador to Armenia Henri Reynaud, and conferred with him on current regional developments, international priorities, and matters of concern to Armenia’s domestic politics.