Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 27-29-ին պետական այցով ժամանում է Սինգապուր: Այցի ընթացքում ՀՀ նախագահը հանդիպումներ կունենա Սինգապուրի նախագահ Թոնի Թան Քեն Յամի եւ վարչապետ Լի Սյանլունի հետ:
Սերժ Սարգսյանը եւ վարչապետ Լին ներկա կգտնվեն մշակութային համագործակցության մասին հուշագրի եւ դիվանագիտական անձանց համար վիզային ռեժիմը հանելու վերաբերյալ համաձայնագրի ստորագրման արարողությանը, հաղորդում է սինգապուրյան channelnewsasia.com կայքը` վկայակոչելով Սինգապուրի ԱԳՆ-ին:
Հայաստանի նախագահի պատվին մարտի 28-ին պաշտոնական բանկետ կկազմակերպվի: Կայքի փոխանցմամբ, նախագահ Սարգսյանը ճաշի ժամանակ կհանդիպի տեղի գործարարների հետ, որը կկազմակերպի Սինգապուրի Բիզնես ֆեդերացիան:

Президент Армении Серж Саргсян посетит с государственным визитом Сингапур с 27 по 29 марта. В ходе визита Серж Саргсян проведет встречи с президентом страны Тони Тан Кен Ямом и премьер-министром Ли Сяньлуном.
Президент Саргсян и премьер Ли будут присутствовать на подписании меморандума о взаимопонимании по вопросам культурного сотрудничества и соглашении об условиях взаимного отказа от визовых требований для владельцев дипломатических паспортов, сообщает сингапурский сайт channelnewsasia.com ссылаясь на МИД Сингапура.
В честь президента Армении будет дан официальный банкет 28 марта. По сообщению сайта, президент Саргсян встретится с местными бизнесменами на ланче, организованном Бизнес федерацией Сингапура.