2008-2010թթ. Հայաստանի միջազգային ինտերնետային կապի թողունակությունն աճել է շուրջ 10 անգամ` 1083 Մբիթ/վրկ-ից հասնելով 10547 Մբիթ/վրկ-ի: Այդ մասին նշված է ՀՀ կառավարության կողմից մարտի 29-ին հաստատված «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի խթանման ծառայությունների 2012 թ. ծրագրում»: Նշվել է նաեւ, որ ներքին ինտերնետ կապի թողունակությունը աճել է շուրջ 8 անգամ` 434 Մբիթ/վրկ-ից հասնելով 3681 Մբիթ/վրկ-ի:
Ըստ report.gov.am կայքի` ՀՀ բնակչության ինտերնետ հասանելությունը 5%-ից աճել է` 2010թ. կազմելով շուրջ 44%: Ինտերնետ բաժանորդների քանակը հասել է 380 հազարի (յուրաքանչյուր երկրորդ ընտանիք): Բարձրացել է նաեւ ինտերնետ կապի որակը` 99%-ին մատուցվում է լայնաշերտ ինտերնետ կապ:

Пропускная способность международной интернет-связи Армении с 2008 по 2010 гг. выросла в 10 раз, с 1083 Мбит/сек достигнув 10547 Мбит/сек. Об этом сказано в «В программе стимуляции услуг IT-сферы 2012», утвержденной правительством 29 марта. Также отмечается, что внутренняя пропускная способность интернет-связи в Армении выросла в 8 раз, с 434 Мбит/сек достигнув 3681 Мбит/сек.
По данным сайта report.gov.am, доступность интернета населению Армении с 5% выросла до 44%. Количество интернет-потребителей на сегодняшний день составляет 380 тыс. (каждая третья семья). Кроме того, повысилось качество интернет-услуг – 99% потребителей пользуются широкополосным интернетом.